top of page
< Back

Volkan Büyükgüngör

Eş Kurucu

Volkan Büyükgüngör

b

Anadolu Meraları eş kurucusu, Savory Enstitüsü Uluslararası akredite eğitmeni ve Savory Enstitüsü uluslararası akredite saha uzmanı.

Boğaziçi Üniversitesi‘nde önce Elektrik-Elektronik Müh. lisansı daha sonra Biyomedikal Müh. yüksek lisansı yaptı. Çalışma hayatı hevesini Siemens Tıbbi Çözümler‘de ve Boğaziçi Üniversitesi TAM projesinde geçiştirdikten sonra bilgi ve birikimini kırsal hayata yönlendirdi. Ormanevi Kolektifi’nin kurucularından, ve eski sakinlerinden. Kolektif ile birlikte “nasıl daha mutlu yaşanır?”, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte “nasıl daha şenlikli bir toplumda yaşanır?”, Savory Enstitüsü ile birlikte de “nasıl daha sağlıklı bir doğada yaşanır?” sorularının cevabını aradı ve arıyor. Amatör bisikletçi, lisanslı oryantiring sporcusu ve eğitmeni.

2014 - 2019 yılları arasında Anadolu Meraları’nın uygulama arazisinin yöneticisi ve neferi oldu. 200 dönümü aşkın uygulama arazisinde farklı zamanlarda küçükbaş ve büyükbaş mera tabanlı besi girişimlerinin sorumlusu oldu. Ücretli stajyerlerin çıraklık dönemlerine eşlik etti.

Anadolu Meraları bünyesinde Bütüncül Yönetim uluslararası akredite eğitmenliği ve danışmanlık yapıyor, büyük ölçekli, çok ortaklı ve çok paydaşlı bozkır iyileştirme projelerinin koordinatörlüğünü üstleniyor.

bottom of page